Mycie i czyszczenie kostki brukowej

Kostka brukowa znowu jak nowa - Nie obiecujemy lecz gwarantujemy!

czyszczenie kostki brukowej bez używania chemii i bez chlapania na otoczenie

Wykonujemy usługę czyszczenia kostki brukowej oraz innych powierzchni betonowych i kamiennych. Kostkę brukową czyścimy przy pomocy myjek ciśnieniowych gorąco wodnych, o ciśnieniu roboczym do 500bar. Używamy do tego gorącej wody, którą sami podgrzewamy używając do tego podgrzewaczy na olej opałowy.
Najlepsze efekty osiąga się stosując specjalne narzędzia - talerze do czyszczenia kostki brukowej. Stosując takie urządzenie zyskujemy na jakości wykonania usługi i jesteśmy w stanie doprowadzić prawie każdą kostkę brukową do pierwotnego stanu, tak jak by wczoraj została ułożona.

Zalety technologii: mycie kostki brukowej pod kloszem:

Przesuń suwak w prawo lub lewo aby zobaczyć różnicę
zapuszczony chodnik z kostki brukowej

Czy czyszczenie kostki brukowej jest skuteczne? Jakiego efektu można się spodziewać?

Stosując maszyny wysokociśnieniowe, które oferują ciśnienia do 500 bar można bez problemu doprowadzić kostkę ponownie do takiego stanu, w jakim była zaraz po ułożeniu przez brukarzy, a nawet lepszego, bo po czyszczeniu ciśnieniowym kostka jest praktycznie bez kurzu na powierzchni. Efekty zawsze są spektakularne i robi to wrażenie na każdym człowieku. Często klienci są bardzo zaskoczeni, że efekt znacznie przekracza ich wyobrażenie. Bardzo często słyszymy słowa „do tej pory nie wierzyłem, że nasza kostka znowu może wyglądać jak nowa”. 

Czym usunąć mech z kostki brukowej

Można usuwać mech z kostki brukowej mechanicznie, np. przy pomocy narzędzi takich jak szczotka do czyszczenia szczelin pomiędzy kostkami brukowymi. Każdy kto próbował usuwać mech takim sposobem wie, że jest to praca bardzo żmudna, pracochłonna, czasochłonna i nie przynosząca na dłuższą metę trwałego efektu, a to jest bardzo frustrujące. Można usuwać mech metodą opalania. Ta metoda jest również nieefektywna. Jest to spowodowane tym, że zarodniki mchu znajdują się pod kostką brukową i w krótkim okresie czasu przy dostępie do wilgoci odrosną na nowo. 
Następną metodą jest metoda chemiczna, która jest skuteczna, jednak ma również swoje wady. Aby odnieść sukces, należy przed zastosowaniem metody chemicznej usunąć jak najwięcej mchu znajdującego się na powierzchni i w szczelinach kostek, wyczyścić bruk, a dopiero na końcu zastosować metodę chemiczną. 

Najlepszym sposobem na pozbycie się mchu z kostki brukowej jest więc ciśnieniowe czyszczenie gorącą wodą pod kloszem, a następnie zastosowanie metody chemicznej. Oprysk środkiem chemicznym powinien nastąpić  dopiero po pewnym czasie, gdy mech zacznie się na nowo odradzać. Wówczas stosujemy środek miejscowo. Jest on wchłaniany do środka i powoduje jego obumieranie. Takie postępowanie daje nam bardzo dobre rezultaty i gwarantuje, że mech nie będzie szybko odrastał. Oferujemy właśnie taką metodę pozbycia się mchu. Czyszczenie kostki brukowej. Katowice i miejscowości w województwie śląskim to teren naszej działalności. 

Czyszczenie kostki brukowej - zalety

Jeżeli dbamy o nasz podjazd, parking, czy ścieżki w ogrodzie zapewniamy nie tylko estetyczny wygląd naszej posesji, lecz także znacznie wydłużamy trwałość utwardzonych powierzchni. Mycie kostki brukowej zapobiega uszkodzeniom, które mogą powstawać na skutek zamarzania i odmarzania wilgoci zawartej w mchu. Faktem jest, że mech zawiera w sobie dosyć sporo wody, która na dłuższą metę prowadzi do uszkodzeń na powierzchni kostki brukowej. Niestety nieodpowiednie mycie kostki brukowej może także prowadzić do problemów. Może to nastąpić wówczas, gdy ktoś próbuje wykonać usługę czyszczenia kostki brukowej za pomocą dyszy obrotowej założonej na końcu lancy trzymanej w ręku. Dysza rotacyjna to w zasadzie wirująca dysza punktowa. Przy dużych ciśnieniach wody takie czyszczenie kostki powoduje powstawanie na jej powierzchni śladów – „widoczne pętelki”, które mogą być trudne do usunięcia.  

Czym wyczyścić kostkę brukową?

Z powodów opisanych powyżej należy odpowiednio podejść do mycia kostki brukowej. Najlepiej wykonać to przy pomocy odpowiednich przystawek. Klasyczna przystawka do kostki brukowej ma formę talerza / klosza, pod którym umieszczony jest dwu-  lub (rzadziej) trzyramienny wirnik, na końcu ramion znajdują się dysze o płaskim strumieniu wody, które są ustawione przeciwstawnie do siebie. Wypływająca woda pod wysokim ciśnieniem napędza wirnik, który kręci się uzyskując bardzo wysokie obroty. Taka technologia czyszczenia kostki brukowej nie powoduje uszkodzeń na powierzchni. Kostka betonowa jest bardzo wytrzymała, pod warunkiem równomiernego obciążenia.  Mycie kostki dyszą punktową, także rotacyjną  jest więc nie wskazane. 

Do czyszczenia kostki brukowej stosujemy myjki ciśnieniowe zimno- lub  gorąco wodne o ciśnieniach do 500 bar. 

przykładowa przystawka do mycia kostki brukowej pod ciśnieniem :

Przykłady wykonanych prac:

czyszczenieczyszczenie kostki
mycie kostki z cementuumyta kostka z cementu
usuwanie bejcy z kostkiusunięta bejca z kostki
brudny brukbruk po wyczyszczeniu

usługa mycia kostki brukowej

kostka porośnięta mchemusunięty mech z kostki brukowej

mycie kostki porośniętej mchem:

mech na kostce brukowejumyta kostka brukowa z mchu

Mycie kostki brukowej Katowice :

Mycie kostki brukowej

czyszczenie kostki brukowej zabrudzonej olejem silnikowym Fresh Logistic Gliwice

Czyszczenie ciśnieniowe kostki brukowej

Czyszczenie kostki wokół oczka wodnego

Czyszczenie kostki brukowej bez chlapania

Moda na używanie kostki  brukowej zaczęła się w Polsce od lat 90-tych ubiegłego stulecia. Przez jakiś czas nikt nie myślał o skorzystanie z usług mycia kostki. Jednak wraz z upływem lat, gdy estetyka się pogorszyła, a stan kostki brukowej się pogorszył, wzrosło zapotrzebowanie na mycie. Nasza firma 500bar z siedzibą w Rybniku bardzo często bywa w Katowicach, gdzie mamy wielu zadowolonych klientów. 

Czyszczenie kostki brukowej. Katowice
i całe województwo śląskie

działamy między innymi w takich miastach jak  

+48 888 99 66 99

500BAR sp. z o.o

Adres: Ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 11
44-200 Rybnik     woj.śląskie

KRS 0000785026

NIP 642 321 75 37

REGON 383 298 669 00000

Polityka Prywatności

Wszelkie Prawa Zastrzeżone | 500bar.pl |

Wróć na górę