Profesjonalne mycie i czyszczenie elewacji i fasad Katowice

Mycie elewacji

Firma 500bar istnieje już od 2005 roku i zrealizowała w tym czasie setki zleceń dla osób prywatnych, instytucji i firm. Stale rozbudowujemy i udoskonalamy nasz park maszynowy, dysponujemy najlepszymi urządzeniami do czyszczenia ciśnieniowego takich firm jak Falch, Oertzen i innych, dzięki którym bez problemu zrealizujemy nawet najtrudniejsze zadania. Czyszczenia elewacji dokonujemy z poziomu ziemi za pomocą długich lanc teleskopowych, aż do wysokości ok 10 - 12 m, a powyżej tych wysokości korzystamy z podnośników koszowych lub rusztowań. Zabrudzenia takie jak mchy, porosty, glony, sadza, czy inne zabrudzenia atmosferyczne usuwamy skutecznie z elewacji każdego typu.

Oferujemy kompleksowe czyszczenie i mycie elewacji, fasad, ścian.

Do czyszczenia elewacji budynków używa się ciśnień w zakresie do ok 120 bar, oraz ciepłą, lub gorącą wodę (w zależności od typu elewacji dobieramy odpowiednią temperaturę wody, aby zapobiec uszkodzeniom, jednocześnie osiągnąć najlepsze rezultaty czyszczenia). Inaczej czyścimy tynk akrylowy, inaczej beton, cegłę klinkierową, albo piaskowiec.
Mycie większości elewacji wykonujemy metodą niskociśnieniową, tzw. soft wash. 

czyszczenie elewacji z mchu i glonów

Usługi, które wykonujemy to między innymi:

Elewacje murowane tynkowane

Najczęstsze powody brzydkich zabrudzeń na elewacjach to zabrudzenia atmosferyczne i zabrudzenia biologiczne.

Zabrudzenia atmosferyczne elewacji

to takie, które z powodu brudnego powietrza (smog!) razem z opadami deszczu lub śniegu opadają na ściany budowli – dachy, elewacje, itp. Takie zabrudzenia, to najczęściej jedynie kwestia estetyki, ich wpływ na ewentualne szkody na elewacji nie jest znaczny. Inaczej jest jednak z zabrudzeniami, jakimi są :

Zabrudzenia biologiczne na elewacjach

Zabrudzenia biologiczne powstają z powodu porastania elewacji mchem, grzybami, pleśniami itp. Powstają o wiele szybciej i są bardziej uciążliwe na elewacjach budynków termo izolowanych. Powodem tego jest powstająca wilgoć na powierzchni tynków, która stwarza bardzo korzystne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Rozwój następuje na ogół już po niedługim czasie od ukończenia termomodernizacji, zwłaszcza na elewacjach zwróconych na północ lub w miejscach zacienionych. Promienie słoneczne skutecznie i szybko osuszają elewacje, dlatego nasłonecznione fasady nie są na porastanie „zieleniną” tak bardzo narażone.

Zaatakowane elewacje nabierają koloru od ciemnozielonego czy czarnego, do rdzawobrązowego. Niestety często nie jest to tylko problem estetyczny, gdyż intensywne porastanie glonami czy grzybami niesie ze sobą ryzyko uszkodzeń mechanicznych tynku.
Powstała warstwa biologiczna wytwarza na elewacji środowisko o odczynie kwaśnym, które w dłuższych okresach czasu działają wspomagając korozję metalowych elementów, działają rozmiękczająco na tynk, oraz powodują, że staje się on porowaty. Porowatość tynku powoduje większą chłonność wody, a wilgoć powoduje lepsze warunki do porastania mchem i glonami. Koło się zamyka.

Aby zapobiec trwałym uszkodzeniom, należy nie dopuszczać do zbytniego zabrudzenia i przeprowadzić mycie elewacji regularnie. Dodatkowe zabezpieczenia odpowiednimi środkami zabezpieczają elewację na długi czas. Dlatego tak ważne jest czyszczenie fasad, szczególnie z tynku akrylowego, czyszczenie ścian i elewacji przez profesjonalną firmę.

Jak można zapobiegać?

Glony potrzebują do życia i wzrostu jedynie wody i światła. Innymi słowy: w naszej strefie klimatycznej glony bardzo szybko znajdują idealne warunki do rozwoju. To znaczy, że porastania glonami pomimo nowoczesnych technologii budowlanych, specjalnych farb i tynków, oraz powłok nie da się w 100% uniknąć.
Tym ważniejsze jest więc działanie np. mycie, aby te uciążliwe i brzydkie zabrudzenia z elewacji szybko usunąć.
Zajmujemy się czyszczeniem elewacji w sposób chroniący tynk, stosując przy tym technikę niskociśnieniową (soft wash), oraz odpowiednie środki chemiczne. Po umyciu elewacji zabezpieczamy ją odpowiednimi środkami, wykonujemy tzw impregnację, która zapobiega na dłużej ponownemu porastaniu.

Jak można zapobiegać?

Glony potrzebują do życia i wzrostu jedynie wody i światła. Innymi słowy: w naszej strefie klimatycznej glony bardzo szybko znajdują idealne warunki do rozwoju. To znaczy, że porastania glonami pomimo nowoczesnych technologii budowlanych, specjalnych farb i tynków, oraz powłok nie da się w 100% uniknąć.

Tym ważniejsze jest więc działanie, aby te uciążliwe i brzydkie zabrudzenia z elewacji szybko usunąć.

Zajmujemy się czyszczeniem elewacji w sposób chroniący tynk, stosując przy tym technikę niskociśnieniową (soft wash), oraz odpowiednie środki chemiczne. Po umyciu elewacji zabezpieczamy ją odpowiednimi środkami, które zapobiegają na dłużej ponownemu porastaniu.

Czyszczenie elewacji i fasad w Katowicach - cennik

Wycena za usługę mycia elewacji, fasad za każdym razem zostaje ustalana indywidualnie, gdyż składa się na nią wiele czynników, które na nią wpływają: z jakiego materiału zrobiona jest elewacja, jaka metoda musi być zastosowana, czy potrzebne są środki dodatkowe takie jak np. rusztowania, podnośnik koszowy, jaka chemia musi być użyta do wyczyszczenia fasady, czy ściany, oraz czy elewacja będzie po wyczyszczeniu impregnowana. Dodatkowo zamówienie więcej niż jednej usługi takiej jak np. mycie ciśnieniowe elewacji, mycie ciśnieniowe kostki brukowej, mycie ciśnieniowe dachu itp. powoduje naliczanie korzystnych rabatów.

Mycie elewacji wykonujemy w Katowicach i we wszystkich miastach województwa śląskiego. Śląsk jest naszym głównym terenem działania, gdyż nasza siedziba znajduje się w Rybniku.

Czyszczenie elewacji Katowice

Utrzymywanie ścian budynków w dobrym stanie jest nie tylko sprawą estetyki, ale także z powodów technicznych jest bardzo istotna. Brudna elewacja, na której porastają glony sprawia wrażenie zaniedbanej i obniża wartość nieruchomości.

Elewacje budynków mieszkalnych do 2 kondygnacji z reguły czyścimy przy użyciu długich lanc teleskopowych, bez konieczności wynajmu podnośnika koszowego lub rusztowań.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie doradzimy, zrobimy darmową wycenę, lub umówimy się na czyszczenie próbne.

 

 

Główny obszar działania naszej firmy to Katowice
i całe województwo śląskie

działamy między innymi w takich miastach jak  

Klientów zainteresowanych naszymi usługami w innych miejscowościach zapraszamy do kontaktu telefonicznego, chętnie udzielimy informacji.

Dlaczego wybrać firmę 500bar do mycia elewacji?

 • Działamy kompleksowo – oferujemy kompleksowe usługi czyszczenia ścian w Katowicach, naszą specjalnością jest poza myciem, także renowacja cegły klinkierowej, mycie tynku, oraz usuwanie glonów

 • Doświadczenie i profesjonalizm – mamy ponad15 lat doświadczenia w zakresie czyszczenia elewacji, jesteśmy najlepszym wyborem jeżeli chodzi o mycie elewacji domu, najlepiej potrafimy zadbać o to, aby elewacja była czysta i wolna od glonów, mchów i grzybów.

 • Jakość – stosujemy najlepsze środki do czyszczenia i mycia fasad, a mycie elewacji spowoduje, że będzie ona znowu jak nowa i efekt ten utrzyma się na długi czas

 • Ceny – oferujemy atrakcyjne, uczciwe ceny za usługę czyszczenia elewacji oraz mycia ścian w Katowicach. Gwarantujemy rzetelne wykonanie każdej usługi czyszczenia w najlepszej ofercie.

Czysta elewacja budynku to jego wizytówka, sprawia, że wartość nieruchomości wzrasta, warto więc regularnie dbać o czyszczenie ścian budynków. Należy jednak przy tym pamiętać, aby usługa czyszczenia była wykonana profesjonalnie przez fachowców z doświadczeniem. Firma 500bar gwarantuje najwyższą jakość i atrakcyjne ceny na czyszczenie elewacji w Katowicach. Zachęcamy do kontaktu i do zapoznania się z naszą ofertą.

Gwarantujemy zadowolenie z każdej wykonanej usługi. Zadbaj o czystą elewację swojego domu już dziś i zadzwoń do nas, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Elewacje z cegły klinkierowej

czyszczenie klinkieru

Cegła klinkierowa ma bardzo wiele zalet i dlatego jest stosowana w budownictwie już od wielu stuleci.

Zaletami cegły klinkierowej są między innymi:

 • bardzo dobra wytrzymałość mechaniczna

 • odporność na warunki atmosferyczne: mróz, korozję chemiczną, biologiczną

 • nie wymaga odnowy i remontów takich jak np. malowanie, jest elegancka na lata

impregnacja cegły
 • po impregnacji (fot. hydrofobizacja) elewacja jest  zabezpieczona przed porastaniem mchem, glonami, grzybami itp., oraz nie ulega tak szybko zabrudzeniom

 • jest naturalna i ekologiczna

 • jest odporna na ogień

 

Zabrudzenia cegły klinkierowej to najczęściej

 • wykwity wapienne

 • zabrudzenia atmosferyczne powstałe w ciągu wielu dziesięcioleci

 • zamalowania farbami

 • graffiti

Wykwity wapienne powstają najczęściej w budowlach stosunkowo nowych, jednak gdy mamy do czynienia z nieszczelnościami muru, wykwity mogą się pojawić także w budowlach starszych. 

Zabrudzenia atmosferyczne czy komunikacyjne występują w starych, często stuletnich i starszych kamienicach. Czasami poprzedni zarządcy, zwłaszcza w okresie gdy w Polsce mieliśmy ustrój komunistyczny nie potrafiąc umyć elewacji klinkierowej radzili sobie w ten sposób, że je pokrywali farbami, np. farbami olejnymi.

Nasza firma zajmuje się renowacją cegły klinkierowej, zarówno małych budowli takich jak murki itp., jak i całych elewacji starych kamienic. Podczas renowacji nie korzystamy z metody piaskowania, gdyż metoda ta jest mocno inwazyjna i powoduje zniszczenie tzw. spieku cegły powodując otwarcie jej porów. Taka cegła chłonie wilgoć jak pumeks, jest nieodwracalnie zniszczona i nie posiada już wielu zalet cegły klinkierowej. 

+48 888 99 66 99

500BAR sp. z o.o

Adres: Ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 11
44-200 Rybnik     woj.śląskie

KRS 0000785026

NIP 642 321 75 37

REGON 383 298 669 00000

Polityka Prywatności

Wszelkie Prawa Zastrzeżone | 500bar.pl |

Wróć na górę