Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mech - usuwać, czy nie?

Czasem szczeliny pomiędzy kostką brukową mogą zacząć zarastać mchem. Większość użytkowników walczy z mchem, gdyż według nich kostka traci na estetyce. 

Są też i tacy, którym to nie przeszkadza albo którym wręcz takie zielono porośnięte fugi się podobają.

Trzeba przyznać, że o ile może to pasować do wiejskiego domku w stylu rustykalnym, o tyle do domu wybudowanego w nowoczesnym stylu już nie tak bardzo. 

Czytaj więcej: Mech - usuwać, czy nie?

Mycie, czyszczenie tynku

Dlaczego tynki porastają mchem / glonami ?

Tynki z powodu swojej porowatej natury mają skłonność do namakania wodą. Po deszczu elewacja budynku musi mieć możliwość, aby dokładnie wyschnąć. 

Na ogół nie sprawia to problemów, gdyż woda po pionowych powierzchniach scieka w dół, a promienie słoneczne i wiatr działają jak naturalna suszarka.
Czasami system ten zawodzi...  

Czytaj więcej: Mycie, czyszczenie tynku

Czym wypełnić szczeliny pomiędzy kostką brukową?

Ułożona kostka brukowa musi koniecznie zostać zaspoinowana. Nie chodzi przy tym jedynie o wygląd, lecz także o zabezpieczenie mechaniczne przed przemieszczaniem się poszczególnych elementów. Materiał w szczelinach pomiędzy kostkami służy jako klin, skutecznie blokując kostkę brukową. Jest wiele sposobów na spoinowanie kostki brukowej. Wybrana technologia zależy od wymagań estetycznych, od rodzaju kostki brukowej, od obciążenia, a także od kosztów, jakie jesteśmy gotowi ponieść. 

Jak to często w życiu bywa, także tutaj obowiązuje zasada, że tanio nie zawsze się opłaca.

Czytaj więcej: Czym wypełnić szczeliny pomiędzy kostką brukową?